26.11.2020 18:40 0 NW/KMP w Sopocie

Zgłosił pobicie kuzynki. Okazało się, że sam był poszukiwany

Źródło:KMP w Sopocie

Nietrzeźwy mężczyzna zgłosił, że jego kuzynka została pobita. Sopoccy policjanci nie potwierdzili tego zgłoszenia, natomiast okazało się, że zgłaszający poszukiwany był listem gończym. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów.

W środę wieczorem (25 listopada) funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 61-latka, mieszkańca Gdyni. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi, gdy zgłosił na policję, że jego kuzynka została pobita.

Mundurowi udali się pod wskazany adres, do mieszkanki Sopotu, ale nie potwierdzili zgłoszenia. W wyniku legitymowania 61-latka okazało się natomiast, że jest on poszukiwany listem gończym.

Zgodnie z wyrokiem sądu ma on do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Ponadto mężczyzna był nietrzeźwy, alkomat pokazał u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – informują służby z KMP w Sopocie.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W czwartek (26 listopada) został przewieziony do aresztu śledczego celem odbywa zasądzonej kary więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24