26.11.2020 15:44 0 NW

Gdańsk, Westerplatte: Nie żyje 53-latek, który wpadł do kanału

zdjęcie ilustracyjne, fot. Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, facebook

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę (25 listopada) przy Westerplatte. 53-letni członek załogi holownika wpadł do kanału. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

W godzinach wieczornych w środę (25 listopada) doszło do wypadku w Gdańsku na wysokości nabrzeża Westerplatte. Mężczyzna wchodząc na pokład holownika wpadł do kanału. Takie zgłoszenie wpłynęło o godz. 21:40 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Osoba, która wpadła do kanału jest członkiem holownika. 53-latek był w trakcie wchodzenia na pokład – informuje portal nadmorski24.pl Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, tam pracowali już strażacy z grupy ratownictwa wodno-nurkowego. Bardzo szybko dojechało także pogotowie ratunkowe. Niestety, mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł w szpitalu – mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku.

Na miejscu zdarzenia pracowali pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo śledczej, którzy przeprowadzili oględziny. Policjanci zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków wypadku. Policyjny technik zabezpieczył także ślady i sporządził dokumentację fotograficzną.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w tej sprawie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24