25.11.2020 15:30 0 NW/gdańsk.pl

European Jamboree 2021 zostało odwołane

Źródło:gdańsk.pl

European Jamboree - ze względu na pandemię - wiosną zostało przeniesione na przyszły rok. Organizatorzy w listopadzie poinformowali jednak, że wydarzenie to zostaje całkowicie odwołane. Miało ono zgromadzić na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku 21 tysięcy uczestników z 79 krajów.

Niepewna sytuacja epidemiologiczna zmusiła organizatorów do odwołania największej, edukacyjnej imprezy dla skautów i przewodniczek w Europie. Na początku European Jamboree przesunięto na kolejny, 2021 rok. Przyczyną była ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemia COVID-19.

Po kilku miesiącach organizatorzy postanowili całkowicie odwołać wydarzenie. Powodem także jest pandemia i niepewna sytuacja z nią związana. Docelowo w zlocie skautów miało wziąć udział 21 tysięcy uczestników, jednak liczba ta znacząco się zmniejszyła.

W ostatnich trudnych miesiącach Europejskie Jamboree stało się dla nas czymś więcej niż planowaniem, dużego, międzynarodowego wydarzenia dla skautów i przewodniczek. Stało się znakiem nadziei, symbolem powrotu do normalności, celem, do którego dążyliśmy wspólnie z Miastem Gdańsk, Światową Organizacją Ruchu Skautowego oraz Światowym Stowarzyszeniem Przewodniczek i Skautek. Jako odpowiedzialni organizatorzy, jesteśmy zmuszeni odwołać jamboree. Jednocześnie jesteśmy dumni z tego, co razem osiągnęliśmy, z podróży, którą przeżyliśmy wspólnie z około 200 osobową grupą wolontariuszy i wolontariuszek z kilkunastu krajów. Jestem pewien, że nasze ścieżki znów się skrzyżują, i nie mówimy sobie „do widzenia”, tylko „do zobaczenia wkrótce” – mówi Karol Gzyl, dyrektor Europejskiego Jamboree.

Źródło:gdańsk.pl

Organizatorem European Jamboree na Wyspie Sobieszewskiej jest Związek Harcerstwa Polskiego i obie światowe organizacje skautowe WOSM i WAGGGS. Gospodarzem jest Gdańsk. Europejskie Jamboree zaplanowane w Gdańsku było kontynuacją współpracy miasta z ZHP po zorganizowanym w 2018 roku na Wyspie Sobieszewskiej Zlocie 100-lecia ZHP na 14 tys. uczestników i uczestniczek - czytamy na stronie gdańskiego urzędu.

Mimo tego Gdańsk pozostaje jedynym kandydatem na gospodarza Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

Źródło:gdańsk.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24