17.09.2020 08:30 0 raz/mat.pras

Bezpłatna mammografia dla kobiet z Kaszub Północnych

mat.pras.

Lux Med kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię - informuje Anna Niemirska, specjalista ds. Marketingu i PR Lux Med Diagnostyka, Region Mammografia.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji w miejscowości:

— Reda – 21 września 2020 w godzinach od 9.30 do 17.30 przy Przedszkolu, ul. Łąkowa 27

— Rumia – 22 września 2020 w godzinach od 9.00 do 18.00 i 28 września 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. A. Mickiewicza 49

— Szemud – 23 września 2020 w godzinach od 13.30 do 20.15 przy Wiejskim Ośrodku Kultury, ul. Emila Kwidzińskiego 1

— Gniewino – 24 września 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Strażacka 2

— Wejherowo – 25 września 2020 w godzinach od 8.00 do 16.30 przy Centrum Handlowym Kaszuby, ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28

Konieczna jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami Lux Med. środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Organizatorzy proszą o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24