05.08.2020 11:30 2 rp/ KPP puck

Puck: Złapał złodzieja, a ten jak się okazało, miał przy sobie narkotyki

Fot. KPP Puck

Nie zastanawiał się i zatrzymał złodzieja: Tak wzorowo zachował się świadek kradzieży, dzięki któremu mieszkaniec powiatu puckiego  usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz posiadania narkotyków.

Kradzieży dopuścił się 29-latek, który, jak poinformowali mundurowi we wtorek (4 sierpnia), ukradł z dwóch zaparkowanych samochodów na terenie Pucka przedmioty o łącznej wartości około 1200 złotych. Zauważył go świadek, który zorientował się, że okradany samochód należy do jego znajomych.  

Postawa świadka może być wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy troszczą się o dobro innych, jak również odpowiadają za bezpieczeństwo – komentuje  st. sierż. Ewa Bresińska, rzecznik prasowy KPP w Pucku.

Gdy 29-latek zorientował się, że został zauważony, próbował uciec, ale zgłaszający sprawę policji ujął go. Dzięki temu złodziej został przekazany funkcjonariuszom. Na tym jednak nie skończyły się zarzuty dla mężczyzny.

W trakcie przeszukania bagażu mężczyzny policjanci znaleźli przy nim dokumenty od innego pojazdu oraz różne przedmioty. Jak się okazało, ten sam mężczyzna okradł także inny pojazd na terenie Pucka, chwilę przed zatrzymaniem – relacjonuje rzecznik puckiej policji.

Fot. KPP Puck

Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy złodzieju także narkotyki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24