02.08.2020 22:01 0 Kwt

Jastrzębia Góra: Śmigłowiec w akcji. Ranny 25-letni mężczyzna

fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

W niedzielę (2 sierpnia) w Jastrzębiej Górze doszło do wypadku na kąpielisku. 25-letni mężczyzna miał skoczyć do morza i uderzyć głową w głaz. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy.

Zadaniem straży pożarnej było zabezpieczenie miejsca na lądowanie śmigłowca – informuje mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Jak informują świadkowie zdarzenia mężczyzna skoczył do morza na tak zwaną główkę. Z wody wyciągnęli go plażowicze. Mężczyzna nie mógł poruszać kończynami dolnymi i górnymi.

O bezpieczeństwie nad morzem przypominają między innymi policjanci z Pucka.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad. Najczęstszymi przyczynami utonięć są: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu, pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych, w pobliżu śluz i zapór wodnych, siadanie na rufie kajaku lub na burcie łodzi, nieumiejętność postępowania w przypadku wywrócenia się kajaku lub łodzi, lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody oraz zanurzaniu osób pływających, pływanie w miejscach zarośniętych wodorostami – informują policjanci z Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24