31.07.2020 16:15 2 NW/miastopuck.pl

W Pucku będziemy świętować Dzień Kapra

Fot.Nadmorski24.pl/archiwum

Puczczanie ponownie uczczą pamięć związaną z historią miasta. W niedzielę (2 sierpnia) odbędzie się Pucki Dzień Kapra. Tego dnia nie zabraknie atrakcji – występy muzyczne, konkursy oraz rejsy żeglarskie to tylko część z zaplanowanych rozrywek.

Dzień Kapra odbędzie się na zielonej plaży i rozpocznie o godzinie 11:00 w niedzielę. Z okazji święta na mieszkańców oraz turystów czekać będzie wiele atrakcji związanych z żeglarstwem i nie tylko.

Impreza rozpocznie się pokazowym meczem piłki nożnej dziewcząt – Kaperki Puck przeciwko Flauta Gdynia. Następnie o godzinie 15:00 będziemy mogli zobaczyć najazd Kaprów na zieloną plażę i przysięgę Kaprów.

Tego dnia nie zabraknie wielu występów muzycznych. O oprawę zadba m.in. Orkiestra Dęta Ziemi Puckiej, chór Zawisza Czarny czy zespół Atlantyda, który na scenie pojawi się około 19:00. Jak podkreślają organizatorzy, warto zarezerwować sobie trochę czasu i odwiedzić Puck, ponieważ prócz wielu atrakcji będzie można spróbować także kaperskiego jadła.

Ponadto od godz. 12:00 do 16:00 będzie możliwość popłynięcia w krótki rejs jachtem Dar Pucka. Jednostka będzie kursować z portu jachtowego (nabrzeże wschodnie, koło restauracji) co pół godziny. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszej rejestracji, która prowadzona jest w Informacji Turystycznej (Stary Rynek 2).

Od godz. 16:00 do 19:00 popłyniemy zaś pomeranką „Pucczanka”. Jednostka kursować będzie co 45 minut z portu jachtowego (pomoc koło stacji benzynowej) – tutaj nie obowiązują zapisy.

Natomiast od 11:00 do 21:00 w porcie rybackim zacumowany będzie jacht Czarny Diament. Kapitan Jerzy Radomski opowie o swoim 32-letnim rejsie dookoła świata.

Szczegółowy plan wydarzeń:

11.00 - pokazowy mecz piłki nożnej dziewcząt - Kaperki Puck przeciwko Flauta Gdynia

15:00 - najazd Kaprów na zieloną plażę oraz przysięga Kaprów i salwa

16.00 - występ Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej

16.30 - występ chóru Zawisza Czarny

17.45 - występ orkiestry Samanta

19.00 - występ zespołu Atlantyda


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24