31.07.2020 12:36 0 raz/mat.pras

Jedne mistrzostwa i trzy medale dla zawodników Tri-Team Rumia

mat. pras.

W Rawie Mazowieckiej odbyła się pierwsza po odmrożeniu sportu impreza mistrzowska w triathlonie pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu. Do rywalizacji przystąpili młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy, zawodnicy elity oraz amatorzy w różnych grupach wiekowych. Wśród sportowców z całej Polski znalazło się 10 zawodników Tri-Team Rumia, którzy wywalczyli trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe.

Pierwszy brązowy medal mistrzostw Polski w rywalizacji młodziczek (14-15 lat) wywalczyła Karolina Szalast, która od tego roku łączy uprawianie triathlonu i pływania. W rywalizacji młodzików wystąpiło jeszcze trzech rumskich zawodników, którzy zajęli następujące miejsca: 12. Wincenty Markowski, 23. Mikołaj Borski oraz 44. Bartosz Wasilewski. Młodziczki i młodzicy musieli przepłynąć 400 m, pokonać 8 km na rowerze oraz przebiec 2 km.

Kolejny medal wywalczył najbardziej utytułowany zawodnik w historii klubu – wielokrotny mistrz Polski Kacper Stępniak. Tym razem stanął on na podium w najcenniejszej konkurencji, czyli rywalizacji zawodników elity i młodzieżowców na dystansie sprinterskim. Niestety musiał uznać wyższość broniącego tytułu mistrza Polski Michała Oliwy z AZS Katowice. Drugi rumski zawodnik – Michał Jarliński – w głównym wyścigu zajął 18. i zarazem 10. miejsce w kategorii młodzieżowców.

W drugi dzień zawodów rozegrano wyścigi mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych amatorów na dystansie sprinterskim. Z trójki rumskich zawodników najlepiej wypadł Paweł Reszke, który wywalczył brązowy medal w kategorii wiekowej 35-39 lat. Czwarte miejsce w rywalizacji 20-24 lata zajęła Natalia Sadowska, a 6. miejsce w kategorii 40-latków zajął Paweł Traczyk.

Zawodnicy UKS Tri-Team Rumia na co dzień trenują na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, a także korzystają ze wsparcia finansowego Urzędu Miasta Rumi oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.