27.07.2020 16:20 0 raz

Amatorzy kiteboardingu powalczą o Puchar Fair-Play radia Norda FM

mat. pras.

To będzie największa impreza sportowa tego typu w Polsce! Kemping Sun 4 Hel, przy współpracy m.in. z radiem Norda FM, zorganizuje zawody amatorów kiteboardingu Race 4 Sun. Na zawodników, kibiców, mieszkańców Jastarni i okolic oraz na turystów czeka moc atrakcji.

W dniach 1-2 sierpnia nasz kemping przy udziale i pod patronatem Polskiego Związku Kiteboardingu zorganizuje największe zawody amatorskie w tym sezonie – zaprasza Tomasz Jankowski z kempingu Sun 4 Hel. - Będą to wyścigi na deskach TT, czyli najbardziej popularna i najbardziej powszechna forma pływania na kite! – wyjaśnia.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco. W szranki na wodach Zatoki Puckiej stanie bowiem 80 uczestników, podzielonych na trzy floty: młodzież do lat 16, kobiety, mężczyźni.

Zawody będą w pełni profesjonalne: zawodnicy ubezpieczeni, międzynarodowi sędziowie, asekuracja na wodzie, zabezpieczenie medyczne na lądzie – wymienia Jankowski. - W ciągu dwóch dni planujemy rozegrać kilkanaście wyścigów. Podobnie jak w żeglarstwie zwycięzcę wyłania się na podstawie kilku wyścigów.

Warto wspomnieć, że radio Norda FM ufundowała Puchar Fair – Play.

W tym wydarzeniu uczestniczyć będą mogli nie tylko zawodnicy i kibice, ale i mieszkańcy Jastarni i turyści. Organizatorzy planują bowiem imprezy towarzyszące, jak pokazy, zawody na rampie itp. Nie zabraknie też wyśmienitej kuchni!

mat.pras.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota 01.08.2020:

— 8:00-9:30 Rejestracja zgłoszeń.

— 10:00 Skippers meeting.

— 10:30 Pierwszy możliwy start i rozgrywanie zaplanowanych konkurencji.

— 17:00 Ostatni możliwy start.

Niedziela 02.08.2020:

— 9:30 Skippers meeting.

— 10:00 Pierwszy możliwy start i rozgrywanie zaplanowanych konkurencji.

— 17:00 Ostatni możliwy start.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24