23.07.2020 10:25 3 rp/TTM

Trwa ‘finansowa walka’ o drogi w powiecie puckim – będzie nowy asfalt?

Fot. Marek Trybański/TTM

„Staramy się kontynuować inwestycje, jednak robimy to ostatkiem sił”- mówi starosta pucki Jarosław Białk o trwających i planowanych przedsięwzięciach w powiecie. Nie będzie można zrealizować wszystkich, a kontynuowane będą jedynie te oparte o środki zewnętrze. Jeszcze w tym roku mają być ukończone drogi w Rzucewie i Starzynie.

To dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu puckiego, choć nie do końca było wiadomo, kiedy i czy w ogóle się pojawią. Winnym takiego stanu rzeczy są niewiadome związane z dochodami samorządu w tym roku. Tylko na koniec kwietnia dochody z samego PIT-u uszczupliły się o 850 tysięcy złotych. Ostatnie dane na koniec czerwca pokazują 80 tysięcy wpływów mniej niż w latach poprzednich.

Choć planów i pomysłów jest wiele, to pucki starosta zaznacza, że możliwe jest dokończenie jedynie tych inwestycji, które będą finansowane z zewnątrz. Mowa o drodze Rzucewo – Osłonino, do której udało się przekonać konserwatora zabytków, który przyjechał i stwierdził, że tę drogę można zbudować.

Pieniądze udało się uzyskać z Funduszu Dróg Samorządowych. Znamy też cenę tej drogi, która planowo miała kosztować dwa miliony, jednak ceny na rynku się zmieniły i powinniśmy się zmieścić w kwocie jednego miliona. Trzeba jedynie ostatecznej decyzji, która maksymalnie za nieco ponad miesiąc ma się pojawić – komentuje starosta pucki.

Fot. Marek Trybański/TTM

Kolejna droga to, jak mówi starosta, wyjątkowo zaniedbana, na którą bardzo ciężko było zdobyć dofinansowanie - między Starzynem, a Parszkowem przez Radoszewo. Jesienią powinny ruszyć prace nad jej modernizacją, która ma kosztować ponad trzy miliony.

Fot. Marek Trybański/TTM

Z racji finansowania obie inwestycje muszą być ukończone jeszcze w tym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24