22.07.2020 13:15 0 rp/Gdynia.pl

Idzie nowe: Unruga w Gdyni przejdzie metamorfozę

Źródło: Gdynia.pl

Kluczowa z dróg na północy Gdyni, która łączy się zarówno z Estakadą Kwiatkowskiego jak i Obłużem czy Oksywiem jest codziennie uczęszczana przez setki mieszkańców nie tylko Trójmiasta ale i powiatu puckiego czy wejherowskiego. Inwestycja obejmie odcinek ul. Unruga sięgający od skrzyżowania z Estakadą Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ulicą Bosmańską. Trwa szukanie projektantów.

Śmiało można powiedzieć o dużej metamorfozie, która obejmie nie tylko nową nawierzchnię, ale także drogę rowerowa i chodniki. Miasto ogłosiło przetarg, który wyłoni wykonawcę dokumentacji projektowej. Firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę zajmie się też pracami geodezyjnymi i nadzorem autorskim.

To jeden z najbardziej newralgicznych odcinków w tej części Gdyni. Wiemy, że mieszkańcy Obłuża i Oksywia czekają na zmiany w ciągu ulicy Unruga. Wkrótce doczekają się nie tylko nowej nawierzchni, ale także nowych, bezpiecznych dróg rowerowych i chodników. Przebudujemy okoliczne skrzyżowania tak, aby uwzględnić potrzeby pieszych, rowerzystów i samych kierowców – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przed projektantami zadanie trudne, i wymagające. Trzeba będzie uwzględnić wymianę nawierzchni ulicy Unruga na taką, która bez problemów obsłuży też ruch ciężarówek i przebudowę skrzyżowań z mniejszymi drogami.  Całość uzupełni system m.in. kanalizacji deszczowej i nowe oświetlenie.

Termin składania ofert w przetargu to 18 sierpnia 2020 roku. Na wykonanie projektu budowlanego przewidziano maksymalnie 64 tygodnie od dnia podpisania umowy z przyszłym wykonawcą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24