20.07.2020 19:23 1 NW

Zebrali ponad 50 tysięcy na leczenie Tosi

Fot. TosięMusiUdać

W niedzielę (19 lipca) mieszkańcy Kosakowa, jak i wszyscy chętni, mogli ponownie zaangażować się w pomoc dla chorej Tosi. Podczas Wielkiego Festynu nie zabrakło tego, co dla tego typu imprez jest charakterystyczne. Były więc słodkości, loterie fantowe czy muzyka na żywo. Podczas charytatywnej imprezy udało się na leczenie Tosi zebrać ponad 53 tysiące złotych.

Historię Tosi i walkę o pieniądze na jej leczenie opisywaliśmy już kilkukrotnie na łamach naszego portalu – m.in. tutaj czy tutaj. Antonina, młoda mieszkanka Gdyni urodziła się zdrowa i do jedenastego miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Niestety wykryto u niej ciężką chorobę, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Od tej pory rozpoczęła się trudna walka o jej zdrowie, które wyceniono na ponad 10 milionów złotych.

Dotychczas na portalu siepomaga.pl udało się uzbierać prawie 4 miliony. W pomoc gdyniance włączyły się tysiące osób, które na różnego rodzaju grupach zbierają środki na jej leczenie. W ramach pomocy w niedzielę (19 lipca) w Kosakowie został zorganizowany festyn, z którego wszystkie zebrane środki przeznaczone zostały na rzecz Antosi.

Jak na prawdziwy festyn przystało podczas niedzielnej imprezy nie zabrakło całej masy atrakcji. Organizatorzy zadbali o tych najmłodszych uczestników, jak i starszych. Dzieci miały okazję zrobić sobie tatuaże z henny, kolorowe warkoczyki, mogły także poszaleć na dmuchańcach. Na festynie pojawiły się także wozy strażackie, wojskowe i karetki, którymi można było się przejechać. Starsi zaś korzystali z usług gastronomicznych i brali udział w różnego rodzaju licytacjach i loteriach fantowych. Podczas imprezy wylicytowana została m.in. koszulka Marcusa Viniciusa z Arki Gdynia za 2 500 zł. Łącznie udało się zebrać ponad 53 000 zł.

Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać Fot. TosięMusiUdać

Tego dnia niezwykle dopisała pogoda, dzięki czemu na festyn przybyło naprawdę sporo osób. Każdemu przyświecał jeden cel – pomoc chorej Tosi. Jednak walka jeszcze się nie zakończyła i wciąż potrzebna jest spora suma pieniędzy, dlatego gorąco zachęcamy do tego, by włączyć się w pomoc młodej gdyniance TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24