01.07.2020 17:30 0 rp/Facebook

Osłodzą czas mieszkańcom i zbiorą pieniądze dla Tosi

Źródło: siepomaga.pl

W Rumi i Kosakowie zorganizują kiermasze słodkości, na których będzie można kupić domowy wypiek i wesprzeć zbiórkę dla Tosi – małej mieszkanki Trójmiasta, która potrzebuje wsparcia w walce o swoje zdrowie.

Pierwsza niedziela lipca upłynie mieszkańcom naszego regionu pod znakiem słodkości. Wszystko za sprawą straganów z domowymi ciastami, które staną zarówno w Rumi jaki i w Kosakowie. Cały dochód ze sprzedanych słodkości trafi na pomoc dla małej Tosi, u której wykryto SMA typu 2 – potworną chorobę, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie, a później te, dzięki którym Tosia oddycha, a jej serce bije.

“Będziemy walczyć o Tosię z całych sił i, choć walka nie będzie łatwa, bo choroba ma nad nami przewagę, zrobimy wszystko, by ją powstrzymać! Mamy broń, której nie pokona nikt – miłość i ogromną siłę do walki. Mamy też wiarę w cud – w to, że armia dobrych serc zjednoczy się, by pomóc Antosi. Prosimy Cię, pomóż nam ratować naszą córeczkę...” – czytamy w opisie zrzutki.

Pyszne smakołyki, w sam raz do niedzielnej kawy będzie można dostać przy kościele pw św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie, w niedzielę (5 lipca), w godzinach 8:30-12:30. Z kolei dla tych, który nie trafią po zapachu ciast w Rumi organizatorzy podają dokładny adres – Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.

Będziemy przed kościołem czekać na wszystkich, którzy przez zakup ciasta będą chcieli wspomóc zbiórkę pieniędzy na leczenie dla małej Tosi z Gdyni chorej na rdzeniowy zanik mięśni – Cczytamy na stronie wydarzenia.

Źródło: Facebook

Dodatkowo, wszystko osoby, które chcą pomóc czują, że mają rękę do pieczenia ciast czy babeczek – proszone są o kontakt organizatorami pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24