20.07.2020 15:00 4 rp/gdynia.pl

Miejskie fontanny w Gdyni już cieszą oko

Źródło: Gdynia.pl

W miniony weekend na mieszkańców i turystów czekała miła niespodzianka. Odprężający plusk wody gdyńskich fontann znowu było słychać przy skwerze Kościuszki oraz na placu Kaszubskim.

Punktualnie o 13:00 w piątek (17 lipca) pierwszy raz od czasu wybuchu pandemii uruchomiono miejskie fontanny, które doskonale kojarzą się z upałami i latem w mieście. Często są uwieczniane na zdjęciach czy turystycznych filmikach. Teraz, po dłuższej przerwie znowu „żyją”.

Ze względu na to, że na początku lipca otrzymaliśmy komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego, że mogą już działać fontanny w naszym mieście, mamy dziś dla wielu mieszkańców dobrą informację: nasza fontanna znowu działa. Natomiast przypominamy i pamiętamy o tym, że należy zachować ostrożność, minimum 2 metry odległości od wody, a także pomiędzy sobą – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Źródło: Gdynia.pl

Wcześniejsze komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego wskazywały, że ryzyko zakażenia koronawirusem z tzw. aerozolu, czyli wodnej mgiełki unoszącej się w pobliżu fontanny jest niewielkie. Inną przeszkoda był natomiast dystans społeczny w pobliżu wodotrysków,  dlatego sanepid zaleca , aby dla własnego bezpieczeństwa pozostawać w odległości około 2 metrów od fontanny i innych osób. Jeżeli borykamy się z objawami infekcji dróg oddechowych – najlepiej unikajmy takich oraz innych zatłoczonych miejsc.

Kiedy podobny widok będzie można podziwiać w Wejherowie? Jak pisaliśmy pod koniec czerwca, fontanny miejskie w Wejherowie pozostaną nieczynne do odwołania – to zalecenie wejherowskiego sanepidu. Z kolei jak usłyszeliśmy w poniedziałek (20 lipca) w urzędzie miasta, pozostaje nam wciąż czekać na ich "odmrożenie".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24