20.07.2020 09:50 1 rp/pomorskie.eu

Są pieniądze na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Źródło: pomorskie,eu

Samorząd województwa przekazał kilkunastu pomorskim gminom ponad milion złotych na drogi prowadzące do pól, wśród nich znalazła się także gmina Wejherowo, która otrzyma część środków, co pozwoli m.in. na utwardzenie dróg w regionie.

Umowy dotyczą dofinansowania przebudowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Ich stan nie zawsze jest zadowalający. Koleiny czy dziury bardzo negatywnie wpływają na sprzęt rolniczy.

Takie inwestycje są niezmiernie ważne dla lokalnych społeczności. W swojej ciężkiej pracy rolnicy z tych dróg korzystają praktycznie codziennie – mówił Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego. 

Najważniejszą zmianą, jaką będzie można zauważyć to nowa nawierzchnia – drogi będą utwardzone. Zależnie od lokalnych warunków będzie to albo nawierzchnia z płyt konstrukcyjnych, albo beton asfaltowy. Dodatkowo wzmacniane będzie podłoże, co umożliwi przejazd cięższego sprzętu rolniczego.

Inwestycje będą prowadzone w 14 gminach całego regionu w tym także z gminie Wejherowo. Łączna wartość przekazanej dotacji dla gmin to ponad 1,1 mln zł. Pozwoli to przebudować ponad 7 km dróg dojazdowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24