17.07.2020 13:44 0 raz/gdansk.pl

Najszybsi łyżwiarze Europy zmierzą się w Gdańsku

źródło: gdansk.pl

Gdańsk będzie gospodarzem mistrzostw Europy w short track'u, które zaplanowano w dniach 15-17 stycznia 2021 roku. Impreza tej rangi odbędzie się w Polsce po raz drugi w historii.

Jak poinformował serwis prasowy gdańskiego ratusza, najbliższe mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się 15-17 stycznia 2021 roku w Gdańsku. Na tafli Hali Olivia zobaczymy więc całą europejską czołówkę łyżwiarzy szybkich, specjalistów od tzw. toru krótkiego.

Kilkanaście dni temu Halę Olivia wizytował Hugo Herrnhof, przedstawiciel najwyższego kierownictwa ISU (Międzynarodowa Unia Łyżwiarska - red.), któremu warunki niezbędne do organizacji mistrzostw Europy przypadły do gustu - mówi Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy GKS Stoczniowiec Gdańsk, klubu, który w swoich szeregach ma dwie reprezentantki Polski. - Gdańsk rywalizację o championat wygrał z ośrodkami łyżwiarstwa w Niderlandach, Niemczech i we Włoszech.

Duże szanse na udział w mistrzostwach Europy mają Nikola Mazur i Kamila Stormowska (obie Stoczniowiec), które mają za sobą starty w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata. Stormowska na początku 2020 roku zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 500 metrów w zawodach PŚ w holenderskim Dordrechcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24