15.07.2020 16:00 5 raz

Kosakowo: Mieszkańcy zagłosowali, druhowie dostaną nowy wóz bojowy

Zdjęcie ilustracyjne, Źródło: OSP Sasino/Facebook

Kolejny, nowiutki wóz bojowy trafi do strażaków-ochotników z Kosakowa. To wynik doskonałej frekwencji, jaką zanotowano na terenie gminy – była najwyższa na Pomorzu. Pozwoliło to wygrać „Bitwę o wozy”.

Przypomnijmy, przed I turą wyborów prezydenckich rząd ogłosił akcję, która miała przyczynić się do podwyższenia frekwencji wyborczej. Dla gmin, których mieszkańcy wykazali się największym procentowym udziałem w głosowaniu, przygotowano promesy na zakup wozów bojowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Przed II turą wyborów zorganizowano druga edycję akcji - w każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją, miała otrzymać wóz strażacki.

W niedzielę (12 lipca) do lokali wyborczych, aby oddać głos na swojego kandydata, w gminie Kosakowo udało się aż 79,55 procent wyborców. To pozwoliło wygrać nowy pojazd dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Szanowni Państwo, mieszkańcy gminy Kosakowo, bardzo dziękuję za niesamowitą frekwencję w II turze wyborów prezydenckich. Osiągnęliśmy najwyższą frekwencję w całym województwie licząc tylko mieszkańców. Dzięki temu wygraliśmy nowy samochód dla straży pożarnej – nie krył zadowolenia Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Nowy wóz dla OSP Kosakowo ????????????. Szanowni Państwo, mieszkańcy Gminy Kosakowo, bardzo dziękuję za niesamowitą frekwencję w...

Opublikowany przez Marcina Majka Środa, 15 lipca 2020

Warto podkreślić, że będzie to już drugi samochód w tym roku. Na początku czerwca, podczas uroczystości w Lipuszu, prezydent Andrzej Duda przekazał promesy na zakup nowych wozów bojowych dla 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na Pomorzu. Łączna kwota wsparcia to 20 milionów złotych, z czego po 760 tysięcy złotych przeznaczono dla ochotników z powiatu puckiego – z Kosakowa i Mrzezina. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24