10.06.2020 11:04 13 mike/UW Gdańsk

Są pieniądze na nowe wozy bojowe dla pomorskich strażaków

Fot. KW PSP Gdańsk

We wtorek (9 czerwca) podczas uroczystości w Lipuszu prezydent Andrzej Duda przekazał promesy na zakup nowych wozów bojowych dla 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na Pomorzu. Łączna kwota wsparcia to 20 milionów złotych, z czego po 760 tysięcy złotych otrzymają ochotnicy z powiatu puckiego – z Kosakowa i Mrzezina.

W trakcie drugiego dnia wizyty Andrzeja Dudy, prezydenta RP, na Pomorzu odbyła się uroczystość w Lipuszu, podczas której nastąpiło przekazanie promes na zakup wozów bojowych dla 25 pomorskich jednostek OSP.

Cieszę się, że mogę wręczyć promesy w miejscu, z którego strażacy wykazali się wielką odwagą w okresie nawałnicy – mówił podczas wtorkowej uroczystości prezydent Duda.

Maksymalna kwota wsparcia wynosiła milion złotych. Promesę o wartości 760 tysięcy złotych otrzymali również ochotnicy z Nordy – przedstawiciele OSP z Kosakowa i Mrzezina. Pełną listę jednostek, które otrzymały wsparcie, można znaleźć pod tym linkiem.

Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk Fot. KW PSP Gdańsk

Jak informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, w ciągu minionych lat zwiększyła się kwota wydatków na doposażenie pomorskich strażaków. W 2018 roku wyniosła ona niemal 30 milionów złotych (ponad 17 mln zł dla OSP i 12,1 mln zł dla PSP), a w 2019 roku – już prawie 41 milionów złotych (24,2 mln zł dla OSP i 16,5 mln zł dla PSP).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24