14.07.2020 08:20 1 rp/pomorskie.eu

Dziękowali za pomoc w czasie pandemii. Na służbę zdrowia przekazano ponad 18 milionów

Źródło: pomorskie.eu

Firmy, prywatni przedsiębiorcy i zwykli ludzie – to dzięki ich pomocy do 29 placówek: szpitali, przychodni, stacji pogotowia ratunkowego podlegających samorządowi województwa trafiły miliony złotych na walkę z koronawirusem.

Wsparcie jakie trafiło do pomorskich placówek, w tym także szpitali resortowych takich jak np. 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku czy 115. Szpital Wojskowy w Helu, było nie tylko finansowe. Oprócz 18,5 milionów złotych wsparcia, których najwięcej przekazano w formie wpłat i darowizn pieniężnych, do placówek trafiły także środki ochrony, posiłki czy artykuły żywnościowe.

Liczył się każdy najdrobniejszy gest i każde wsparcie. To było dla każdego nowe doświadczenie, które pokazało, że potrafimy się dzielić tym, co mamy – mówi Maciej Laszkiewicz, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Warto zaznaczyć, że najwięcej z tytułu wpłat, prawie 5 mln zł, otrzymały Szpitale Pomorskie, w tym także wejherowska placówka. Dodatkowo, ponad 1,3 mln zł przeznaczono na tzw. inne wydatki np.: sprzęt niemedyczny, usługi transportowe czy artykuły żywieniowe. Z tej kwoty najwięcej, bo prawie 408 tys. zł dostały 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku, spółki Copernicus i Szpitale Pomorskie (po prawie 230 tys. zł każdy). Ponadto, dla pracowników ochrony zdrowia ufundowano posiłki.  

Fot. Monika wejer/TTM

Fot. Monika wejer/TTM

„Państwa życzliwość, zaangażowanie i realne wsparcie dają siłę i nadzieję nie tylko pracownikom ochrony zdrowia, ale nam wszystkim. Zdaliśmy egzamin jako społeczeństwo, a Państwo możecie poczuć dumę i satysfakcję  ze swojej bezinteresownej pomocy i podjętego działania na rzecz dobra wspólnego. Dlatego też pragnę w imieniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego szczerze i gorąco podziękować za Państwa serce i obywatelską postawę godną naśladowania” – to fragment listu marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka jako przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, z podziękowaniem dla wszystkich, którzy okazali wsparcie finansowe i rzeczowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24