10.07.2020 13:35 17 raz/TTM

Policja sprawdza, czy pasażerowie autobusów noszą maseczki

fpt. KMP Gdynia

W czwartek (9 lipca) gdyńscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole w autobusach. Mundurowi sprawdzali, czy podczas przemieszczania się transportem miejskim przestrzegane są przepisy związane z epidemią koronawirusa. Niewykluczone, że podobne działania przeprowadzone zostaną także w Wejherowie.

Jak podkreślają stróże prawa, poluzowanie obostrzeń nie oznacza, że koronowirus nie grozi już nikomu.

Przyzwyczajamy się do życia obok doniesień o dalszych zachorowaniach, a zachorować może każdy z nas. Coraz częściej w sklepach pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Inni, jeśli już je noszą, zakładają je nieprawidłowo nie zasłaniając nosa. To samo można zauważyć w komunikacji miejskiej. Prowadzone działania miały za zadanie przypomnienie pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas podróży tramwajem, trolejbusem czy autobusem – wyjaśnia kom. Krzysztof Kuśmierczyk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

fpt. KMP Gdynia

Marcin Balakowski, zastępca dyrektora ds. technicznych i przewozów Miejskiego Zakładu Komunikacji Wejherowo przyznaje tymczasem, że pasażerowie z Wejherowa i okolic w ogromnej większości stosują się do zasad bezpieczeństwa.

Zostaliśmy zobligowani do prowadzenia kampanii informacyjnej dotyczącej noszenia maseczek. Wywiesiliśmy informacje na ten temat zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz autobusów. My nie jesteśmy instytucją, która może nakazywać coś, my możemy jedynie informować, zapraszać do noszenia maseczek w środkach komunikacji publicznej i wierzymy w naszych pasażerów, w ich rozsądek, że będą dbali o siebie i innych pasażerów - powiedział.

Mimo to do MZK docierają informacje, że niektórzy pasażerowie nie zasłaniają ust i nosa.

Tłumaczą się różnymi względami - dodał przedstawiciel MZK. - Do tej pory jeszcze jednak nie było takiego przypadku, że trzeba było wezwać służby, które by miały wyegzekwować nałożenie przez pasażera maseczki.

Jak dodał Balakowski, MZK spodziewa się, że podobne kontrole jak w Gdyni, zostaną także przeprowadzone u wejherowskiego przewoźnika.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24