09.07.2020 08:23 17 rp/KPP Wejherowo

Policja upomina i nakłada mandaty. W powiecie nie wszyscy przestrzegają obostrzeń

Fot. KPP Wejherowo

Ponad 100 interwencji dotyczących obostrzeń w związku z covid-19 podjęli wejherowscy mundurowi w lipcu. W większości kończyły się one na pouczeniach, ale w wielu przypadkach portfele mieszkańców powiatu musiały się uszczuplić.

„Mieszkańcy powiatu wejherowskiego coraz częściej nie stosują się obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie utrzymują w przestrzeni publicznej bezpiecznej, co najmniej 2 metrowej odległości od innych osób.” – takie, smutne wnioski płyną z policyjnych raportów. Do tej pory mundurowi z powiatu wejherowskiego od 1 lipca ponad 100 razy interweniowali wobec wielu osób, które nie przestrzegały ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem covid-19. Jak można się domyślać, wiele z interwencji dotyczyło naruszenia przepisów o zachowaniu się w miejscach publicznych i lekceważeniu obowiązku zasłaniania twarzy oraz niezachowania bezpiecznej odległości między osobami.

Pamiętajmy, nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, które zostały wprowadzone dla naszego wspólnego dobra – podkreśla asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

W 85. przypadkach policjanci interweniowali wobec osób, które nie zasłaniały ust oraz nosa w sklepach, środkach transportu publicznego czy na stacjach paliw. Nie dla wszystkich skończyło się na pouczeniach, a w ruch poszły druczki mandatowe.

Fot. KPP Wejherowo

Warto zaznaczyć, że często to mieszkańcy alarmują, że w pobliskich sklepach osiedlowych nie przestrzega się zasad związanych z koronawirusem.

Dotychczas w większości takich sytuacji interwencje kończyły się pouczeniem, jednak w sytuacji ujawnienia rażącego lekceważenia obowiązujących obostrzeń osoby, które nie stosują się do nakazów czy zakazów mogą zostać ukarane. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, muszą liczyć się z konsekwencjami – dodaje rzecznik KPP Wejherowo.

Mandat w wysokości 500 złotych to nie najwyższa kara za brak maseczki w sklepie. Sanepid może nałożyć także karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24