07.07.2020 18:05 4 raz

Byli poszukiwani, zostali zatrzymani na lotnisku

fot MOSG

Polaków i obywatela Ukrainy zatrzymali na gdańskim lotnisku pomorscy pogranicznicy. Jedną z poszukiwanych osób był nastolatek.

W niedzielę (5 lipca) do odprawy granicznej na odlot samolotu z Gdańska do Cork stawił się 45-latek z województwa mazowieckiego.

Okazało się, że był poszukiwany listem gończym przez warszawską prokuraturę i stołeczny sąd w celu tymczasowego aresztowania na okres 14 dni za przywłaszczenie pojazdu – relacjonują strażnicy z Morskiego Oddziały Straży Granicznej.

Do podobnej sytuacji doszło kolejnego dnia. Funkcjonariusze MOSG. Również na gdańskim lotnisku najpierw zatrzymali 16-latka z województwa pomorskiego, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie, a chwilę później 37-letniego obywatela Ukrainy.

Pierwszy przyleciał z Edynburga i miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a drugi z Lwowa i postanowieniem Sądu Rejonowego w Przemyślu najbliższe 25 dni ma spędzić w więzieniu za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych – wyjaśniają pogranicznicy z Wybrzeża.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24