07.07.2020 13:10 26 rp/TTM

Potrącenie na pasach w Wejherowie. Rowerzysta był pijany

Fot. Monika Wejer/TTM

Do niebezpiecznej sytuacji doszło przed godziną 7:00 na krzyżówce krajowej szóstki z ulicą Tartaczną w Wejherowie. Rowerzysta, który ucierpiał w wyniku potrącenia, trafił do szpitala.

AKTUALIZACJA

Jak ustalili mundurowi z wejherowskiej drogówki, którzy pojawili się na miejscu, 55-letni rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych prawdopodobnie przy czerwonym świetle i zderzył się z kierowcą audi.

– Badania trzeźwości, które przeprowadzili policjanci uczestnikom zdarzenia, wykazały, że kierowca audi był trzeźwy, natomiast rowerzysta miał prawie promil alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Sprawą będą się zajmowali policjanci pionu dochodzeniowo–śledczego, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności i przyczyny zdarzenia.


Strażacy zostali wezwani do akcji na kilka minut przed godziną 7:00 we wtorek (7 lipca). Na miejscu potrącenia przy krzyżowce ulic I Brygady Pancernej Wojska Polskiego i Tartacznej pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego.

Potrącony mężczyzna z urazem głowy i krwotokiem z nosa został przewieziony do szpitala – relacjonuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Z informacji uzyskanych od strażaków wynika, że do zderzenia doszło na przejściu dla pieszych, choć te okoliczności i przyczyny porannego zajścia będą ustalać wejherowscy policjanci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24