02.07.2020 15:29 5 raz

Złodzieje samochodów nie zdołali uciec stróżom prawa

fot. KWP Gdańsk

Skradziony samochód, policyjny pościg, zatrzymanie złodziei… Sceny jak z hollywoodzkiego filmu rozegrały się na Obwodnicy Trójmiasta. Kryminalni z Pomorza odzyskali mercedesa wartego ok. 150 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, ustalili, że znani im mężczyźni, mający związek z środowiskiem złodziei samochodów, ukradli z terenu Łeby mercedesa CLA AMG o wartości ok. 150 tysięcy złotych.

Policjanci mieli informację, że samochód będzie przewożony w okolicy gdańskiej obwodnicy. W poniedziałek (29 czerwca) około godziny 9:00 zauważyli poruszające się z dużą prędkością dwa pojazdy, volkswagena passata oraz jadącego za nim mercedesa – relacjonują pomorscy stróże prawa.

Kryminalni ruszyli za nimi. Zablokowali przejazd kierowcy mercedesa. Ten chcąc uniknąć zatrzymania, cofnął i uderzył w nieoznakowany radiowóz. Chwilę później 40-letni mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Kierujący passatem widząc zatrzymanie wspólnika, zaczął uciekać. Policjanci w trakcie pościgu wykorzystali radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego i unieruchomili pojazd uciekinierów. Dwaj mężczyźni w wieku 39-lat i 42-lat zostali zatrzymani. W samochodzie zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze znaleźli urządzenia do niefabrycznego otwierania i odpalania samochodów – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Trzej zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z decyzją sądu dwóch kierowców aut zostało tymczasowo aresztowanych, pasażer passata został objęty dozorem policji.

Za tego typu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24