01.07.2020 16:30 3 rp/ Prokuratura Okręgowa Gdańsk

Gdynia: Zatrudniała do sprzątania, a potem brała kredyty na dane pracownic

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

We wtorek (1 lipca) Prokuratora Okręgowa w Gdańsku poinformowała o sprawie kobiety, która usłyszała łącznie 26 przestępstw „doprowadzenia banków oraz instytucji finansowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”. Okradała na kwotę ponad 100 tysięcy, a teraz odpowie przed sądem.

Wydawać by się mogło, że 27-latka wpadła na plan idealny. Kobieta zatrudniała do prac domowych inne kobiety, a później wykorzystując ich dokumenty, zabierane bez wiedzy właścicielek, zawierała umowy na prowadzenie rachunków bankowych oraz wydanie kart kredytowych, jak również brała pożyczki.

Zebrany na obecnym etapie materiał dowodowego dał podstawę do zarzucenia kobiecie popełnienia łącznie 26 przestępstw doprowadzenia banków i instytucji finansowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie przekraczającej 107 tysięcy złotych – komentuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratora podaje także informację o zarzucie usiłowania doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 34 tysięcy złotych oraz wylicza siedem osób, które pasły ofiarą tych przestępstw.

Kobieta została zatrzymana w piątek (26 czerwca). Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do popełnienia zarzuconych jej czynów, które jak udało się ustalić, miały miejsce w latach 2017-2020.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanej, której grozi wysoka kara. Wniosek ten nie został jednak uwzględniony, ale prokurator podjął decyzję o skierowaniu zażalenia od decyzji sądu. Niezależenie od tej decyzji, kobiecie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności za nieudaną próbę wzbogacenia się.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24