26.06.2020 12:30 5 mike

Gryf powalczy o ligowe punkty w Częstochowie

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Już w najbliższą sobotę (27 czerwca) rusza 28. kolejka piłkarskiej II ligi. Tym razem piłkarze Gryfa Wejherowo udadzą się w podróż do Częstochowy, gdzie zmierzą się z miejscową Skrą. Początek tego spotkania o godzinie 17:30.

Sobotni rywale żółto-czarnych obecnie zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 35 punktów. Teoretycznie taka pozycja gwarantuje utrzymanie w II lidze, ale częstochowianie nie mogą być jeszcze tego pewni. Mają zaledwie „oczko” więcej od Lecha II Poznań, który zajmuje 15. miejsce i grozi mu bezpośrednia degradacja do III ligi. Z kolei na miejscach 13 i 14 uplasowały się zespoły Znicza Pruszków i Stali Stalowa Wola, które mają po 34 punkty. Zapowiada się zatem ciekawa walka o pozostanie na II-ligowym froncie, a każde rozstrzygnięcie jest jeszcze możliwe.

Zespół Skry Częstochowa w bieżącym sezonie 10-krotnie odnosił zwycięstwo, pięć razy remisował i 12 razy przegrywał swoje mecze. W ostatnim meczu częstochowianie ulegli 1:2 na wyjeździe Zniczowi Pruszków. Dobrze zaprezentowali się jednak w 26. kolejce, remisując bezbramkowo na własnym boisku z faworyzowaną Resovią Rzeszów.

Przypomnijmy – Gryf Wejherowo zamyka ligową tabelę, a w poprzednim meczu (21 czerwca) przegrał na Wzgórzu Wolności 1:2 z Górnikiem Łęczna. Żółto-czarni ostatnio musieli rywalizować ze zdecydowanym faworytami rozgrywek; niestety – nie udało się im wydatnie powiększyć zdobyczy punktowej, choć warto wskazać, że 7 czerwca wywieźli punkt z Bytowa. Później było już tylko gorzej. Wejherowianie przegrali kolejno: z Błękitnymi Stargard (1:3) i Olimpią Elbląg (1:3).

Podsumowując ostatnie występy Gryfa, można stwierdzić, że w co najmniej części z nich wynik był gorszy niż gra wejherowian. Nie ustrzegli się jednak błędów w obronie, co bezwzględnie wykorzystywali wyżej notowani rywale. Czy zółto-czarnych stać będzie na zdobyć punktową pod Jasną Górą i nawiązanie równorzędnej walki z ekipą środka tabeli? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24