24.06.2020 15:45 16 rp/TTM

Wejherowo: Zderzenie osobówki z jednośladem zakończyło się jedynie mandatem

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zniszczony rower i kilkaset złotych mandatu – to właśnie skutki kolizji, która miała miejsce w środę (24 czerwca) Wejherowie.

Po godzinie 12:00 w Wejherowie na skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Sobieskiego pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Na szczęście, w wyniku zderzenia samochodu osobowego z rowerem, nikt nie ucierpiał, choć przez moment było blisko od tragedii.

Policjanci pracujący na miejscu wyjaśnili, że rowerzysta jadąc po chodniku następnie przejechała przez przejście dla pieszych. Wtedy wyjechała wprost pod nadjeżdżający pojazd i uderzyła w jego bok.

Cały czas przypominamy żeby wsiadając na rower zapoznać się z przepisami – komentuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

Na szczęście kobieta nie poniosła poważnych obrażeń, a wręczono jej jedynie mandat. Jak dodaje rzecznik, dorosły rowerzysta nie powinien korzystać z chodnika chyba, że warunki na drodze są bardzo złe – kiedy jest silna mgła lub występują opady deszczu. Rowerzysta może również korzystać z chodnika gdy opiekuje się dzieckiem do lat 10. Mimo to jadąc jednośladem musimy ustępować pierwszeństwa pieszym. Pamiętajmy, że rozpędzony jednoślad może być ogromnym zagrożeniem, nie tylko dla pieszych, ale przede wszystkim dla jego właściciela.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24