22.06.2020 13:00 2 rp/KAS

Pomorscy celnicy rozbili kolejną 'jaskinię hazardu'

Źródło: KAS

Łączna wartość maszyn, które zabezpieczono w Gdańsku, to prawie 100 tysięcy złotych. Teraz, jako dowód w sprawie karno-skarbowej przeciwko osobom zarządzającym nielegalnie zorganizowanym procederem, zostały zatrzymane w magazynie Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

Jak poinformowała w poniedziałek (22 czerwca) Krajowa Administracja Skarbowa, funkcjonariusze służby celno-skarbowej zlikwidowali w ubiegłym tygodniu, w Gdańsku kolejną "jaskinię hazardu". Mundurowi prowadzili działania kontrolne na terenie miasta związane z nielegalnie prowadzoną działalnością właśnie w tym zakresie.

Mundurowi byli w posiadaniu informacji o działającym, bez odpowiedniej koncesji, salonie gier. W związku brakiem reakcji obsługi  lokalu na wezwania dotyczące udostępnienia lokalu do czynności kontrolnych, rozpoczęto procedurę siłowego wejścia do pomieszczenia – czytamy na stronie pomorskiej KAS.

Źródło: KAS

Postępowanie funkcjonariuszy doprowadziło do ujawnienia ośmiu nielegalnie działających automatów, o szacunkowej wartości 96 tysięcy złotych. Jak podkreślają w KAS, walka z nielegalnym hazardem na terenie województwa pomorskiego skutkuje co roku zatrzymaniem ponad tysiąca automatów, których wartość sięga kilkunastu milionów złotych.

Dla przykładu, od stycznia do końca maja tego roku funkcjonariusze pomorskiej służby celno-skarbowej zajęli 292 automaty – czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej.

Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Z kolei za nielegalne urządzanie gier hazardowych też grozi odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, pozbawienia wolności do trzech lat albo obie te kary łącznie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24