19.06.2020 13:10 0 mike

Gryf Wejherowo zmierzy się z trzecią drużyną II ligi

Fot. Monika Wejer/TTM

Kolejne arcytrudne zadanie stoi przed piłkarzami Gryfa Wejherowo. W najbliższą niedzielę (21 czerwca) o godzinie 15:00 żółto-czarni podejmą na Wzgórzu Wolności trzecią drużynę tabeli – Górnika Łęczna.

Po trudnym, środowym (17 czerwca) meczu z wymagającym rywalem, jakim była Olimpia Elbląg, wejherowianie nie mogą pozwolić sobie na chwilę oddechu. Ich niedzielnym przeciwnikiem będzie kolejny pretendent do bezpośredniego awansu – zespół z ekstraklasową przeszłością z Łęcznej. W 26. kolejce Górnik pewnie, choć niezbyt wysoko pokonał na własnym boisku Znicz Pruszków (1:0). Bilans przyjezdnych musi budzić respekt. Obecnie zajmują oni trzecie miejsce w tabeli, mając na koncie 46 punktów. W bieżącym sezonie 13-krotnie zwyciężali, odnotowali siedem remisów i sześć porażek.

Gryf Wejherowo zamyka ligową tabelę z 14 punktami. Ostatnie dwa mecze z rzędu to porażki z wyżej notowanymi rywalami. „Na papierze” gospodarze nie mają większych szans w starciu z Górnikiem, choć wszystko zweryfikuje gra na boisku. Na pewno gospodarze nie mają nic do stracenia i powinni zagrać bez kompleksów. Póki istnieją matematyczne szanse na utrzymanie się w II lidze, warto powalczyć o ten cel. Wśród kibiców nie brakuje jednak opinii, by „odpuścić” już bieżące rozgrywki i skupić się na budowaniu składu z myślą o III-ligowej rywalizacji.

Fot. Karina Labuda/TTM

Po raz pierwszy od wielu tygodni spotkanie żółto-czarnych będzie można oglądać z trybun, choć, niestety, nie każdy będzie miał tę możliwość. Powodem jest brak w sprzedaży jednorazowych wejściówek. Natomiast wejherowski klub nie posiada elektronicznego systemu sprzedaży biletów.

Na mecz zostaną wpuszczeni tylko posiadacze karnetów lub osoby, które zakupią takowy przed meczem. Cena na 4 pozostałe mecze to 40 zł. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że na siedziskach obok siebie mogą zasiąść tylko członkowie rodziny, które zamieszkują razem. Pozostałych Kibiców prosimy o zachowanie dystansu społecznego – informują na Facebooku przedstawiciele Gryfa Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24