17.06.2020 16:10 2 mike/KPP Wejherowo

Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h – pożegnał się z prawem jazdy

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Na trzy miesiące stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów 24-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 100 km/h. Jego konto zostało też obciążone 10 punktami karnymi. Jak zapowiadają mundurowi, sprawa zostanie skierowana do sądu, a mężczyzna musi się liczyć z koniecznością zapłaty wysokiej grzywny i pokrycia kosztów sądowych.

We wtorek (16 czerwca) przed północą mundurowi z wejherowskiej drogówki prowadzili działania na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie. Zatrzymano do kontroli 24-latka, który prowadził BMW. Okazało się, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 101 km/h – w miejscu, gdzie obowiązuje „sześćdziesiątka”, pędził 161 km/h.

Kierowca musi się liczyć z decyzją organu uprawnionego, który wyda decyzję o cofnięciu mu uprawnień na okres trzech miesięcy. Dodatkowo wobec sprawcy wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, w związku z czym, 24-latkowi grozi wysoka grzywna oraz poniesienie kosztów sądowych, a na jego konto trafi 10 punktów karnych, liczonych od dnia popełnienia wykroczenia – mówi Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jak przypominają policjanci, nadmierna prędkość pozostaje główną przyczyną poważnych zdarzeń drogowych. Tylko w 2019 roku na polskich drogach doszło do ponad 30 tysięcy wypadków, w których ucierpiało ponad 35 tysięcy osób, a zginęło – 2909. Warto zaznaczyć, że chociaż maleje ogólna liczba wypadków w Polsce, rośnie liczba zabitych, a to powinno niepokoić i dawać do myślenia…


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24