16.06.2020 17:04 3 mike/Pomorskie.eu

Wakacyjny rozkład jazdy SKM z większą liczbą kursów

Źródło: SKM Trójmiasto/Facebook

Od 1 lipca pociągi między Gdynią a Gdańskiem pociągi SKM w dni powszednie mają jeździć nie rzadziej niż co 10 minut, a na trasie między z Gdyni do Wejherowa – co 20 minut. To tylko część zmian, które mają odczuć pasażerowie.

Zwiększone zainteresowanie przewozami SKM można już było zaobserwować podczas minionego długiego weekendu (13–14 czerwca). Do naszej redakcji docierały zgłoszenia, że część pociągów jest po prostu przepełnionych, a w takich warunkach nie ma mowy o przestrzeganiu zasad izolacji społecznej. Sytuacja powinna znacząco się poprawić po 1 lipca, kiedy planowane jest uruchomienie letniego rozkładu jazdy. Najważniejszą zmianą będzie dodatkowych 65 pociągów, które wyruszą na szlak w dni powszednie.

Oznacza to, że pomiędzy Gdańskiem a Gdynią praktycznie przez cały dzień pociągi będą kursować nie rzadziej niż co 10 minut – wyjaśnia Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Co istotne dla mieszkańców Wejherowa, na odcinku do Gdyni pociągi pojadą co 20 minut. Zwiększy się również liczba składów w weekendy. W obrębie Trójmiasta, w soboty mają kursować co około 15 minut, a w niedziele – co pół godziny. Będą również uruchomione pociągi nocne.

Składy z Gdyni do Gdańska będą kursować przez całą noc co godzinę – dodaje Eugeniusz Manikowski.

Szczegóły wakacyjnego rozkładu jazdy niebawem będą dostępne na stronie internetowej spółki SKM. Osoby, które wybierają się na plażę nad pełnym morzem, będą mogły też skorzystać z wakacyjnych połączeń między Gdynią a Ustką.

Co ważne, pociągi skończą bieg na przystanku Ustka-Uroczysko, z którego na plażę zachodnią jest kilkaset metrów – podsumowuje Eugeniusz Manikowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24