16.06.2020 08:22 1 rp/pomorska.policja.gov.pl

Zatrzymano dilerów z kilkoma tysiącami działek narkotyków

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Zarzut posiadania dwóch tysięcy porcji narkotyków usłyszeli dwaj mężczyźni. Wobec jednego z zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór, o losie drugiego zadecyduje sąd w poniedziałek (16 czerwca). Za posiadanie tak znacznej ilości narkotyków grozi nawet 10 lat więzienia.

Mężczyznom nie udało się przechytrzyć mundurowych, chociaż pomysł na przechowanie narkotyków w bucie czy koszu na śmieci mógł wydać się sprytny. Jednego z mężczyzn, 23-letniego mieszkańca Gdańska, policjanci zauważyli pod jednym z bloków. Zdradziło go nerwowe zachowanie.

Gdy funkcjonariusze zbliżali się do budynku, w którym mieszkał jeden z mężczyzn, zauważyli w pobliżu drugiego z nich. Ten, zanim wszedł do bloku, nerwowo rozglądał się na boki – relacjonują policjanci.

Mundurowi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli do klatki i zauważyli, że z mieszkania, w którym miały być przechowywane narkotyki, wychodzi mężczyzna, którego wcześniej widzieli pod blokiem. Na widok policjantów mężczyzna cofnął się, wbiegł do mieszkania i próbował zamknąć je od środka. Policjanci byli wtedy pewni, że wcześniejszy trop się potwierdził.

W mieszkaniu zastali 41-letniego mieszkańca Siedlec i 23-latka z Gdańska a poza tym… ponad dwa tysiące porcji narkotyków, w tym prawie 400 amfetaminy, kilkadziesiąt tabletek ecstasy oraz ponad 1600 porcji środków psychotropowych.

Na miejscu pracował policyjny technik, który sporządził dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady, funkcjonariusz z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policjanci z referatu interwencyjnego, którzy zabezpieczyli mieszkanie na czas oględzin. Policjanci sprawdzili także mieszkanie 23-latka, w którym znaleźli i zabezpieczyli kilka porcji narkotyków – dodają policjanci.

Starszy mężczyzna odpowie teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi nawet 10 lat więzienia, młodszy mieszkaniec Gdańska pożegna się z wolnością najprawdopodobniej na okres trzech lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24