04.06.2020 13:40 11 rp/SM Wejherowo

Chcieli się poczuć jak w filmach akcji – skończyło się mandatami

Fot. SM Wejhrowo

To był film akcji, ale bez happy-endu. W Wejherowie i gminie Luzino młodzi fani szybkiej i efektownej jazdy postanowili „kręcić bączki” na terenie powiatu. Pewnie spodziewali się innego finału niż uszczuplenie portfeli. Strażnicy miejscy wycenili ich popisy na kilkaset złotych.

Pisk opon i głośne hałasy wieczorową porą postawiły strażników miejskich na nogi. Okazało się, że na początku tygodnia młodzi mieszkańcy powiatu wejherowskiego postanowili sprawdzić swoje możliwości wyczynowe za kółkiem.

3 czerwca około godziny 21:45 funkcjonariusze straży miejskiej ukarali mandatem karnym w kwocie 500 złotych mieszkańca gminy Luzino za jazdę po boisku – relacjonuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Ten młodzieńczy „popis” nagrała kamera miejskiego monitoringu. Kierowca na boisko wjechał z otwartymi, tylnymi drzwiami, z których wychylał się pasażer. Radość z unoszących się kłębów dymu trwała tylko do przyjazdu strażników miejskich.

Fot. SM Wejhrowo

Kolejna tego typu filmowa akcja miała miejsce dzień wcześniej w Wejherowie, gdzie czterech młodych mężczyzn na miejscu parkingowym próbowało swoich umiejętności w prowadzeniu pojazdu. Karą nie był jednak mandat.

Kierowca audi nie zapanował nad pojazdem i uderzył w krawężnik. W wyniku uderzenia doszło do uszkodzenia prawej prawego koła – dodaje komendant.

Fot. SM Wejhrowo

Przypominamy, że kto nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny. Natomiast prowadzenie pojazdu bez należytej ostrożności, na drodze publicznej, zagrożone jest karą grzywny od 220 do 5000 złotych oraz sześcioma punktami karnymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24