04.06.2020 12:00 2 rp/Gdansk.pl

Gdańsk jednym z najbezpieczniejszych miast w Europie

Fot. Gdansk.pl

Dwa polskie miasta, Gdańsk i Warszawa, znalazły się w zestawieniu najbezpieczniejszych miejsc w Europie przygotowanym przez Organizację European Best Destinantions. Przy wyborze brano pod uwagę m.in. sytuację epidemiczną i to, na ile miasta ucierpiały z powodu wirusa COVID-19.

To już kojne wyróżnienia dla Pomorza w rankingach międzynarodowej organizacji. Niedawno Hel mógł się pochwalić mianem miasta z najbezpieczniejszą plażą w Europie, o czym pialiśmy w tym artykule. Przyszedł czas na kolejny rankingi i kolejne wyróżnienia dla naszego regionu. Tym razem to Gdańsk zasłużył na miano jednego z najbezpieczniejszych miast w Polsce.

Jak informują autorzy zestawienia, miejsca, które wybrano, najmniej dotknęły skutki epidemii, szybko wdrożyły różnego rodzaju procedury w miejscach noclegowych, restauracjach i środkach transportu publicznego i nadal utrzymują konieczność zachowania dystansu społecznego. Nie ma też w nich problemu z dostępem do środków ochrony osobistej, czyli maseczek i rękawiczek. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo i sytuację epidemiczną wyróżniono właśnie te miejsca na mapie Europy.

Nie ma drugiego takiego miejsca jak Gdańsk. Jego wyjątkowa lokalizacja i ponad tysiącletnia historia kształtują wyrazisty i charakterystyczny charakter Gdańska oraz dają mu mocne i dorozumiane uznanie wśród europejskich miast. Mimo to miasto kryje mnóstwo tajemnic; ma swojego ducha, który uniemożliwia pomylenie Gdańska z jakimkolwiek innym miejscem – czytamy na stronie organizacji.

Fot. archiwum

Na liście znalazły się też miejscowości położone m.in. w Gruzji, Rumuni i Austrii, ale najwięcej bezpiecznych miejsc wskazano na terenie Chorwacji i Portugalii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24