03.06.2020 08:26 4 rp/gdynia.pl

Akademia Marynarki Wojennej będzie miała nowy budynek

Źródło: Gdynia.pl

Ma być nowoczesny i wielofunkcyjny. Według koncepcji znajdą się w nim m.in. sale wykładowe i audytorium, a także pokoje, kuchnia czy stołówka. Nowe, studenckie „cztery ściany” będą kosztowały prawie 55 milionów złotych.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni cieszy się coraz większą popularnością i dynamicznie się rozwija. Są nowe pomysły, plany i chęć działania, brakuje jednak… miejsca. Nowy gmach zostanie wybudowany na terenie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69, gdzie w tym miejscu obecnie znajduje się boisko, które jest przeznaczone do rozbiórki.

– W związku z dynamicznie zwiększającą się w ostatnich latach liczbą studentów wojskowych i planowanymi kolejnymi, liczniejszymi rocznikami, Akademii Marynarki Wojennej zaczęło brakować sal wykładowych, miejsc noclegowych, a przede wszystkim możliwości żywienia studentów i kadry. Stąd konieczność budowy nowego budynku, który łączy w sobie wiele funkcji – mówi Marek Drygas, kanclerz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Źródło: Gdynia.pl

Źródło: Gdynia.pl

Zgodnie z planami, na parterze powstanie kuchnia i stołówka, z możliwością całodziennego żywienia do 300 osób. Na pierwszym piętrze znajdzie się sześć sal wykładowych oraz audytorium na 70 osób. Kolejne kondygnacje wypełnią pokoje studenckie, których liczba ma wynosić 100 pokoi jednoosobowych oraz 50 pokoi dwuosobowych dla podchorążych ostatnich roczników i kadry Marynarki Wojennej przebywającej na kursach specjalistycznych. W przestrzeni tej stworzone zostaną również cztery sale szkoleniowe. Natomiast na ostatnim piętrze ma być sala konferencyjna i mesa oficerska.

Źródło: Gdynia.pl

Pomysłodawcy wzięli pod uwagę również infrastrukturę towarzyszącą, czyli drogę dojazdową, drogę przeciwpożarową czy ciągi piesze. Rozbudowany będzie też parking. Koszt budowy ma pochłonąć 55 milionów złotych i jest w całości finansowany z ministerstwa obrony narodowej. Szacowany termin zakończenia inwestycji to 2023 rok.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24