02.06.2020 10:20 0 rp/pomorska.policja.gov.pl

Ukradli katalizatory spalin z dwóch ambulansów, zatrzymano ich następnego dnia

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Straty tytułu z kradzieży oszacowano na prawie 17 tysięcy złotych, w pojeździe zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli sprzęt do wycinania katalizatorów oraz podnośnik samochodowy. Ponadto mężczyźni jechali przywłaszczonym autem, a kierowca był najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy. Zatrzymani mogą teraz spędzić długie lata w więzieniu.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zabezpieczyli ślady i zapisy z kamer monitoringu. Kryminalni sprawdzili zdobyte informacje i na tej podstawie ustalili tożsamość sprawców tych przestępstw, którzy wpadli w ręce policji już następnego dnia. O zatrzymaniu złodziei pomorscy policjanci poinformowali w poniedziałek (1 czerwca).

Funkcjonariusze w samochodzie, którym jechał 27- i 36-latek, znaleźli i zabezpieczyli sprzęt służący do wycinania katalizatorów. Były to m.in. nożyce do cięcia metalu, szlifierki oraz podnośnik samochodowy – relacjonują mundurowi.

Kradzież to jednak nie jedyny zarzut dla mężczyzn. Okazało się, że zatrzymani jechali przywłaszczonym samochodem, a jego kierowca, 27-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, kierował nim pod wpływem amfetaminy, co wykazał przeprowadzony przez policjantów test na zawartość środków odurzających w organizmie. Pasażer z kolei trzymał w samochodzie kilka porcji amfetaminy.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi i usłyszeli liczna zarzuty. Za kradzież grozi im pięć lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków – trzy lata, a za kierowanie pod jej wpływem – dwa lata więzienia. Policjanci sprawdzają też, czy mężczyźni mają na koncie podobne przestępstwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24