01.06.2020 11:42 19 mike

Samochód potrącił pieszą w Wejherowie

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

W poniedziałek (1 czerwca) przed godziną 11:30 doszło do potrącenia pieszej przez samochód na ulicy Rzeźnickiej w Wejherowie. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, kobieta najprawdopodobniej poważnie nie ucierpiała; to jednak okaże się po badaniach w wejherowskim szpitalu.


Aktualizacja, godz. 12:45

Jak relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, na ulicy Rzeźnickiej nie została potrącona rowerzystka, lecz piesza, 53-latka. Domniemanemu sprawcy potrącenia, 31-latkowi kierującemu BMW, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Na miejscu sprawdzono trzeźwość obu uczestników tego zdarzenia drogowego. Zarówno kierowca, jak i piesza byli trzeźwi – dodaje przedstawicielka wejherowskiej komendy.

Jeśli się okaże, że kierujący był sprawcą, będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie wypadku. Przy okazji okazało się, że przewoził swoim samochodem pięcioletnie dziecko, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.


Do zdarzenia doszło nieopodal wejherowskiego rynku, gdzie panował spory ruch. Z nieznanych na razie przyczyn samochód osobowy potrącił pieszą, która upadła na jezdnię. Jak relacjonuje świadek zdarzenia, kobieta po potrąceniu była przytomna i najprawdopodobniej poważnie nie ucierpiała. Na miejsce wezwano policję i zespół ratownictwa medycznego.

Fot. Czytelnik Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny zdarzenia drogowego na ulicy Rzeźnickiej. Ich wyjaśnianiem zajmą się mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Poszkodowana została zabrana na badania do wejherowskiego szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24