29.05.2020 11:10 2 mike/Wejherowo.pl

Wraca płatne parkowanie w Wejherowie

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) przywrócony zostanie pobór opłat za postój samochodów w wejherowskich Strefach Płatnego Parkowania. Jak wyjaśniają przedstawiciele wejherowskiego ratusza, decyzja ma związek ze zwiększonym ruchem na ulicach miasta i problemami z brakiem wolnych miejsc postojowych.

Pobór opłat za parkowanie w strefach administrowanych przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych był wstrzymany przez dwa i pół miesiąca, od 16 marca.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Urząd Miejski w Wejherowie informuje, że […] nie będą pobierane opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania – informowali na początku ogłoszenia pandemii przedstawiciele wejherowskiego ratusza.

Przez pierwsze dni przymusowej izolacji, na ulicach miasta panował niewielki ruch i nie było problemów z parkowaniem. Sytuacja się zmieniła w miarę znoszenia ograniczeń pandemicznych, stąd decyzja włodarzy miasta o przywróceniu opłat w Strefach Płatnego Parkowania.

Wracamy do codziennych obowiązków, Rząd wprowadza kolejne etapy odmrażania gospodarki oraz luzowania obostrzeń i znów brakuje miejsc postojowych w Strefach Płatnego Parkowania – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – W związku z tym, aby zwiększyć rotację w strefach, należy wrócić do pobierania opłat – dodaje.

Wcześniej na podobny krok zdecydowali się przedstawiciele innych samorządów, gdzie wstrzymano pobieranie opłat. Kierowcy już od ponad miesiąca muszą płacić za parkowanie m.in. w Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24