26.05.2020 18:40 1 rp/mat. pras.

Żeglarska Parada Świętojańska znów rozświetli Gdynię

Fot. Tadeusz lademann/zeglarski.info

Już po raz czwarty jachty i żaglowce wezmą udział w Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej, która zaplanowana jest na 20 czerwca. Organizator wydarzenia, Pomorski Związek Żeglarski, zapowiada, że tym razem – inaczej niż w poprzednich latach – parada odbędzie się nie wieczorem, a w godzinach popołudniowych.

„Generał Zaruski”, „Pogoria”, „Zawisza Czarny”, „Gedania” – to tylko kilka z jednostek, które już teraz potwierdziły swój udział w tegorocznym, nietypowym wydarzeniu. SAR zapowiada obecność„Kapitana Poinca” – flagowej jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Trwają także rozmowy z kolejnymi dużymi partnerami, którzy uświetnią swoją obecnością paradę.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 60 jachtów i około 250 żeglarzy. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie czerwcowego popołudnia, niż popłynięcie w wesołej, rozświetlonej kawalkadzie jachtów. W tym roku będzie to już czwarta edycja żeglarskiej parady, tym razem jednak, na nieco zmienionych warunkach. Nowością będzie trasa parady. Prowadzić będzie od mola w Gdańsku-Brzeźnie, przy którym około godz. 16:00 biorące w niej udział jednostki uformują szyk i o 16:30 wyruszą w stronę Gdyni.

Czerwcowa parada będzie nie lada gratką dla miłośników kultowych żaglowców, którzy z lądu, np. z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, będą mogli obserwować wspaniałe klasyczne jednostki – podkreślają organizatorzy.

Załogi i sternicy, którzy chcą wziąć udział w IV Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej proszeni są o kontakt z Jerzym Jałoszewskim, głównym organizatorem z ramienia PoZŻ, pod numerem telefonu 604 543 210 lub pod adresem mailowym: [email protected].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24