26.05.2020 11:10 1 rp/pomorskie.eu

Młodzi znad Bałtyku będą mogli dyskutować online o swoim regionie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Dla wszystkich młodych w wieku od 16 do 26 lat, którzy interesują się klimatem morskim, edukacją, demokracją i zmianami podyktowanymi pandemią koronawirusa, zaplanowano wykłady, spotkania i debaty. Odbędą się one w formie wirtualnych sesji na początku czerwca. Zapisy już trwają.

Sieć współpracy subregionalnej obszaru Morza Bałtyckiego, której obecnie przewodzi Pomorskie, organizuje spotkanie Baltic Sea States Subregional Co-operation Spring Youth Event (BSSSC Spring Youth Event) w języku angielskim, które będzie dotyczyło nie tylko tematów morskich, ale także cyfryzacji, zagrożenia dla demokracji, globalizacji oraz starzenia się społeczeństw.

Wśród tematów m.in. zmiany klimatyczne i Europejski Zielony Ład, czyli strategiczny plan na rzecz zbudowania zrównoważonej gospodarki Unii Europejskiej. Odbędzie się debata dotycząca zmian demokracji, jakie przyniósł kryzys związany z koronawirusem. A także dyskusje o edukacji i cyfryzacji w świecie po epidemii – czytamy na portalu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Poszczególne sesje będą się składać z debat ekspertów, po których nastąpi dialog z młodzieżą. Wnioski z debat będą przekazane decydentom regionu Morza Bałtyckiego i stanowić wkład do kolejnych rozmów i wydarzeń młodzieżowych, w tym także podczas Dorocznego Forum Strategii Unii Europejskiej Regionu Morza Bałtyckiego, które odbędzie się w Turku w Finlandii w październiku 2020 roku oraz w pracach nad Bałtycką Platformą Młodzieżową.

Już rozpoczęły się zapisy na to wydarzenie. Formularz oraz szczegółowy pogram debat dostępne są na stronie Baltic Sea States Subregional Co-operation.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24