21.05.2020 12:25 0 rp/Gdynia.pl

Arka Gdynia rozegra wirtualny mecz dla Tosi

Źródło: Siepomaga.pl

Dramatyczny wyścig z czasem trwa. Lekarze zdiagnozowali u małej gdynianki rdzeniowy zanik mięśni. Jej zdrowie zostało wycenione na ponad 10 milinów złotych. Na szczęście, Antosia i jej rodzina nie zostali sami na polu bitwy. Mogą liczyć na wsparcie także z samorządu i ze świata sportu.

Czasu jest niewiele, dlatego do akcji pod hasłem #gramyTosia szybko włączyły się gwiazdy boisk, estrady i politycznych salonów. Pomysłodawcą i jednym z motorów napędowych akcji jest Sportowiec Roku 2017 w Gdyni, Rafał Siemaszko.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Do akcji spontanicznie przyłączają się kolejni ludzie o wielkich sercach, między innymi: byli i obecni piłkarze Arki Gdynia – Marcus da Silva czy Luka Zarandia, reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak, koszykarze Asseco Arki Gdynia, stand-uper Adam Van Bendler, załoga Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, grupa De Mono czy TurboKozak Bartosz Ignacik. Swoje powołania do drużyny Tosi ogłosił również bramkarz żółto-niebieskich, Pavels Steinbors.

Antonina urodziła się w grudniu 2018 roku. Dziewczynka do pewnego momentu rozwijała się bardzo dobrze. Około 11. miesiąca życia nastąpił regres. U Tosi wykryto SMA typu 2 – potworną chorobę, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie, a później te, dzięki którym Tosia oddycha, a jej serduszko bije. Więcej o jej stanie zdrowia można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

W ramach wyjątkowej inicjatywy #gramyTosia, w piątek (23 maja) przeniesiemy się na wirtualną murawę, gdzie Arka Gdynia zmierzy się z Lechem Poznań. Wszystko po to, aby pomóc 17-miesięcznej Tosi.

– Nasza drużyna ma wspólny cel: pomoc dzielnej Tosi w wygraniu najważniejszego meczu. Całym sercem wspieram tę szlachetną inicjatywę. Droga Tosiu, nigdy nie zostaniesz sama! – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Źródło: Gdynia.pl

W swoim filmie powołał do drużyny kolejne osoby: Marcina GortataMichała Kołakowskiego, wiceprezydenta Gdyni Marka Łucyka, a także prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Licytacje dla Tosi dostępne są na stronie dedykowanej grupie a jednym z punktów kulminacyjnym akcji będzie mecz pokazowy sekcji esportowej pomiędzy Arką Gdynia a Lechem Poznań. Transmisja już 22 maja. Zbiórka dla małej gdynianki dostępna jest pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24