19.05.2020 10:15 0 rp/lot.com

Od czerwca znów polecimy samolotem nad Polską

Fot. Ola Mikołajczak/archiwum

Dokładnie 1 czerwca rozpocznie się pierwszy etap stopniowego przywracania połączeń krajowych, nastawionych  przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. Oznacza to, że od pierwszego czerwcowego poniedziałku niebo nad Polską znów będzie otwarte.

Zamknięcie przestrzeni powietrznej dla regularnych lotów pasażerskich obowiązuje już od 15 marca i data ich powrotu była wielokrotnie przedłużana. Z początku połączenie lotnicze miały zostać wprowadzone 9 maja, kolejnym terminem był 23 maja, w którym miała zapaść kolejna decyzja. Więcej o terminach wprowadzenia połączeń lotniczych pisaliśmy w tym artykule.

Tymczasem Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o wznowieniu lotów pasażerskich w naszym kraju od początku czerwca.

Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca br. Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie – czytamy na stronie przewoźnika.

Od 1 czerwca będziemy mogli skorzystać z połączeń krajowych LOT-u, realizowanych w ramach ośmiu portów lotniczych. Zyskają na tym również pasażerowie z Pomorza, którzy będą mogli skorzystać z trzech połączeń na trasie Warszawa–Gdańsk, a także (raz dziennie) z Krakowa do Gdańska. Do dwóch razy dziennie polecimy też z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry.

Nowa siatka obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w tym w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny w ramach kraju.

Polski Linie Lotnicze zapewniają także, że w przypadku lotów, które były planowane między 15 marca a 15 czerwca, można bezpłatnie wymienić bilet na jeden z rejsów w ramach nowej siatki LOT-u – warunkiem jest zachowanie tej samej trasy podróży. Z kolei ci pasażerowie, którym loty odwołano, mogą wybrać nową trasę lotu w ramach dostępnych połączeń krajowych - zmiana ta będzie wiązała się z ponownym przeliczeniem ceny biletu i ewentualną dopłatą różnicy zgodnie z aktualną taryfą.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie linii lotniczych. Ceny biletów można sprawdzić tutaj


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24