18.05.2020 18:01 0 mike

'Biała flota' wznawia rejsy pasażerskie

Mat. pras.

Spółka Żegluga Gdańska poinformowała, że od najbliższego wtorku (19 maja) wznawia rejsy statków pasażerskich. To oznacza powrót jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego popularnych kursów, m.in. do Helu czy na Westerplatte.

Ograniczenia wynikające z przemieszczania się publicznymi środkami transportu objęły również transport wodny. To sprawiło, że popularne rejsy statkami Żeglugi Gdańskiej zostały wstrzymane. Jednak statki „białej floty” ponownie zabiorą pasażerów na pokłady już w najbliższy wtorek. Warto jednak pamiętać o obowiązujących obostrzeniach.

Rejsy odbywać się będą z zachowaniem obowiązkowych środków ochrony osobistej w postaci maseczek i przy wykorzystaniu połowy dopuszczalnej liczby pasażerów określonej w dokumentach bezpieczeństwa statku – czytamy na stronie Żeglugi Gdańskiej.

Spółka Żegluga Gdańska kontynuuje powojenne tradycje firmy żeglugowej, która została założona w 1946 roku. Rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej cieszą się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i turystów. „Białą flotę” tworzą m.in. cztery duże, charakterystyczne katamarany i kilkanaście innych, mniejszych jednostek. Szczegóły rozkład rejsów i opisy poszczególnych tras są dostępne pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24