14.05.2020 17:06 0 rp/ OMGGS

Mevo: Trzy firmy są zainteresowane systemem roweru metropolitalnego

Fot. Archiwum

Wnioski do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym Mevo złożyły trzy firmy, w tym także znany użytkownikom roweru wcześniej Nextbike Polska. Pozostałe dwie to konsorcjum BikeU i Freebike oraz firma Marfina. Rozmowy z wybranymi wykonawcami rozpoczną się za kilkanaście dni i potrwają przynajmniej do początku lipca

Prace na wznowieniem systemu roweru metropolitalnego Mevo trwają nieprzerwania od momentu kiedy ten zakończył swoje działanie. Jednocześnie z wyborem nowego operatora trwa opracowywanie badań i analiz dot. funkcjonowania nowego Mevo.

Eksperci z kraju i zagranicy przygotowujący opracowania będą współpracować z OMGGS do momentu wyłonienia nowego operatora – mówi Alicja Mongird, rzecznik prasowy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Konkurencyjne firmy złożyły już swoje wnioski i teraz będą podlegać ocenie komisji złożonej z przedstawicieli Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, oficerów rowerowych Gdyni, Gdańska, Sopotu i Tczewa, specjalistów ds. zamówień publicznych i prawników. Oceniane będzie  m.in. doświadczenie w zarządzaniu systemami współdzielonymi oraz średni przychód netto z ostatnich 3 lat (nie mniejszy niż 3 mln zł). Do dalszych rozmów zostaną zakwalifikowane firmy, które spełniają formalne warunki udziału w postępowaniu.

Nowy system ma składać się  z min. 4 tys. rowerów z czego min. 25% mają stanowić rowery elektryczne, które są już w posiadaniu OMGGS. Większy nacisk ma być położony na relokację rowerów i rozproszenie punktów serwisowych oraz punktów ładowania baterii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24