08.05.2020 16:05 1 raz/mat.pras

Respiratory od Portu Gdynia pomogą ratować ludzkie życie

fot. mat.pras.

Do gdyńskiego szpitala w Redłowie trafił bezcenny sprzęt pozyskany dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Morskiego Portu Gdynia. Na dostawę czekają następne urządzenia, które mają wspomóc służby zdrowia w walce z groźnym patogenem.

W walce z koronawirusem liczy się każda pomoc, jaka dociera to lekarzy i pielęgniarek. W trosce o lokalną społeczność Port Gdynia podejmuje liczne działania, które mają na celu wsparcie walki z koronawirusem. Na bieżąco monitoruje sytuacje w szpitalach, jest w stałym kontakcie z personelem medycznym, aby na potrzeby szpitali reagować na bieżąco. Wspierając służbę zdrowia przedstawiciele portu przekazali kolejne respiratory do Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.

Obserwujemy codzienną, heroiczną walkę polskiej służby zdrowia, której pracownicy narażają swoje zdrowie i życie ratując pacjentów z koronawirusem Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspomóc Szpitale Pomorskie, które pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji, z najwyższą starannością pełnią służbę w trosce o nasze zdrowie. Jestem pełen podziwu dla postawy wszystkich służb zaangażowanych w walkę z korona wirusem, a w szczególności dla personelu medycznego - powiedział Adam Meller, prezes zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Przekazany sprzęt jest niezwykle cenny. Nowe wyposażenie pozwoli szpitalom wydajniej pracować w tym trudnym okresie, ale i służyć będzie przez kolejne lata.

W imieniu Zarządu Szpitala i wszystkich moich kolegów, lekarzy, pielęgniarek serdecznie dziękuję Zarządowi Morskiego Portu Gdynia za otrzymane respiratory, które będą ratować życie i zdrowie naszych pacjentów. Ten sprzęt będzie wykorzystywany w chwili obecnej, w czasie pandemii, gdy zachorowań jest więcej, ale też w ciągu wielu kolejnych lat. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Port Gdynia angażuje się w wiele akcji sponsorowania sprzętu dla naszego szpitala, dla wielu oddziałów, jak i organizowaniu akcji profilaktycznych. My, lekarze i pielęgniarki, a także rodziny, wiemy, jak jest to ważny sprzęt, który nasz oddział dziś otrzymał. Dzięki niemu pomagamy wielu pacjentom, a także możemy uratować wiele osób, które będą mogły wrócić do swoich rodzin i pracy – podkreśliła lek. med. Joanna Sowa – Szpajer, kierownik Oddziału Anestezjologii I Intensywnej Terapii, Szpital Morski im. PCK.

Warto wspomnieć, że Port Gdynia jest inicjatorem akcji „Dzielmy się dobrem”, której ideą jest zaangażowanie dużych spółek w zakup kosztogennych urządzeń, zostawiając mniejsze potrzeby jak maseczki, rękawiczki, kombinezony jednorazowe dla możliwości wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom czy osobom prywatnym. Dlatego przedstawiciele portu zachęcają też do zaangażowania inne firmy, które są w stanie w jakikolwiek sposób włączyć się w walkę z wirusem. Do tej pory do akcji dołączyły firmy z Trójmiasta: Invest Komfort S.A., Torus, Porta KMI Poland, Corleonis Sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

Już niedługo dotrą kolejne 2 laboratoria, które trafią do szpitali w Gdyni i Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24