23.04.2020 15:10 20 rp/TTM

Wejherowskie starostwo zyska dodatkowe piętro

Fot. archiwum

O rozbudowie budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie mówi się od dawna. Ten pomysł doczeka się realizacji jeszcze w przyszłym roku, i choć do obecnego wygląd starostwa jesteśmy już przyzwyczajeni, powiększenie gmachu ma wiązać się także ze zwiększoną ilością miejsca do pracy.

Zapowiadana od wielu lat inwestycja w końcu wchodzi w życie. Zabytkowy budynek wejherowskiego starostwa zostanie rozbudowany o dodatkowe piętro. Będzie nawiązywać do wyglądu obiektu sprzed lat, który możemy podziwiać jedynie na fotografiach.

Fot. TTM

Budynek wyglądał kiedyś inaczej, charakteryzował się przede wszystkim spadzistym dachem, o którego powrocie mówiło się od dawna, podobnie jak o konieczności powiększenia urzędu.

To budynek stary i zabytkowy, dlatego jego nadbudowa będzie przeprowadzona zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków – zaznacza Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Podpisana umowa z wykonawca budynek ma nie tylko odmienić wygląd budynku, ale i jego funkcjonalność, sama jego przestrzeń powiększy się o 900 metrów.

Nasz powiat ciągle się rozwija i przybywa nam mieszkańców, dlatego potrzebujemy też więcej pomieszczeń do obsługi interesantów – dodaje starosta.

Fot. TTM

Nowa kondygnacja to jednak nie wszystko. Remontu doczekają się także już istniejące pomieszczenia, w tym piony hydrauliczne czy wentylacyjne. Koszt całej inwestycji wyniesie 7 milionów 900 tysięcy złotych, a budowa ma potrwać do końca przyszłego roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24