18.04.2020 11:46 4 NW/Gdańsk.pl

Ognisko koronawirusa w gdańskim DPS-ie

Źródło:Pixabay.com

W sobotni poranek (18 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w woj. pomorskim odnotowano kolejne 21 przypadków zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymało m.in. 16 osób z Gdańska i wszystkie przypadki dotyczą ogniska w gdańskim Domu Pomocy Społecznej.

Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia przyniósł kolejne 184 przypadki zachorowań w kraju i 7 zgonów. Na pomorzu odnotowano kolejne 21 przypadków i jest to rekordowy dobowy przyrost zakażeń. Łącznie w woj. pomorskim chorych na COVID-19 jest 206 osób. W Polsce jest to już 8563 osób oraz 339, które zmarło.

Najwięcej przypadków jest obecnie w powiecie wejherowskim (47 zachorowań) oraz w Gdańsku (75 zachorowań). Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku poinformowała w sobotę (18 kwietnia) o kolejnych przypadkach w woj. pomorskim. Jedna osoba pochodzi z powiatu kartuskiego, cztery z wejherowskiego i szesnaście z Gdańska.

Zakażenia na terenie Gdańska odnoszą się do 12 kobiet i 3 mężczyzn w starszym wieku oraz 1 kobiety w średnim wieku. Wszystkie przypadki dotyczą ogniska w jednym z gdańskich domów pomocy społecznej, informuje gdańsk.pl. W tej chwili zakażonych COVID-19 jest tam 17 osób – jeden pracownik i 16 pacjentów.

Pierwsze zachorowanie na koronawirusa w gdańskim DPS-ie wykryto w poniedziałek (13 kwietnia) u jednego z pracowników placówki. Gdy ten źle się poczuł, zgodnie z procedurą został skierowany na test w kierunku COVID-19. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku został objęty kwarantanną domową. Jak podaje gdańsk.pl, w tej sytuacji zostały wdrożone odpowiednie procedury bezpieczeństwa i pracownicy jednej zmiany nie mogli opuścić budynku. Wszyscy zostali poddani badaniom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24