09.04.2020 15:38 0 Gol

Zarząd gdańskiej Gedanii charytatywnie przygotowuje obiady dla personelu medycznego

Źródło: Gedania 1922 Gdańsk/Facebook

Najstarszy klub piłkarski w Gdańsku postanowił włączyć się w walkę z epidemią koronawirusa. Zarząd Gedanii Gdańsk wraz z firmą CNF przygotowują w klubowej kuchni obiady dla personelu medycznego Szpitala Zakaźnego w Gdańsku.

Z inicjatywy członka Zarządu Gedanii 1922, Tomasza Szromnika, właściciela firmy CNF, która jest wieloletnim sponsorem naszego klubu rozpoczęliśmy dzisiaj akcję, zapewnienia obiadów dla pracowników Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku na Smoluchowskiego. Dzięki niedawno wybudowanej klubowej kuchni, złożyliśmy deklarację pomocy w okresie trwania stanu epidemicznego. Dziękujemy wszystkim z naszej Rodziny Gedanii, którzy wsparli tę inicjatywę mając nadzieję, iż jest to pomoc, która zdopinguje innych! – czytamy w komunikacie klubu.

Codziennie na czas epidemii koronawirusa w Polsce 60 sterylnie zapakowanych posiłków trafiać będzie do lekarzy, pielęgniarek, diagnostów i pozostałych ratujących życie w gdańskim szpitalu.

Nasza pomoc nie byłaby możliwa dzięki wielu członkom naszego klubu, w tym rodzicom zawodników – podkreśla zarząd klubu.

Przypomnijmy, że Klub Sportowy Gedania 1922 jest częścią najstarszego gdańskiego klubu piłkarskiego – w późniejszych czasach wielosekcyjnego – która po podziale na początku lat 2000 i wyprowadzce z ul. Kościuszki, jako nowo utworzone stowarzyszenie, dała początek kompleksowi sportowemu przy al. Hallera 201.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24