05.04.2020 18:08 42 Kwt/KPP Wejherowo

Wejherowo: Policjanci nakładają mandaty związane z naruszeniem przepisów

źródło: KPP Wejherowo

Policjanci z Wejherowa wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej oraz Straży Leśnej patrolują różne miejsca na terenie powiatu. 130 funkcjonariuszy skierowanych do służby, w tym prawie 100 policjantów monitorują sytuację związaną z przemieszczaniem się osób. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa.

Mundurowi sprawdzają parki, tereny leśne, plaże i inne miejsca gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy.

W niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie patrolując ulice, zauważyli dwóch mężczyzn siedzących na ławkach na przystankach autobusowych i pijących alkohol. Mundurowi podjęli interwencje. Pierwsza sytuacja miała miejsce w Wejherowie na ul. Rzeźnickiej, gdzie na ławce siedział mężczyzna i pił alkohol. W trakcie rozmowy z policjantami 41-latek powiedział, że wyszedł z domu aby napić się piwa. Został ukarany mandatem. Następnie w Wejherowie na ul. Ogrodowej około godziny 10:00 policjanci zauważyli innego mężczyznę siedzącego na ławce i także pijącego alkohol. W tej sytuacji podobnie jak wcześniej, 44-latek podał że powodem wyjścia z domu był zakup alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem - informuje Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Patrole ruchu drogowego kontrolują prędkość i dodatkowo zwracają uwagę na przemieszczanie się.

Podczas kontroli statycznych w Kębłowie na drodze krajowej nr 6 funkcjonariusze drogówki zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z 53-latkiem ustalili, że jechał on do sklepu....po alkohol dla siebie i swoich znajomych. Cyklista został ukarany mandatem karnym. Policjanci sprawdzają także autobusy, pod kątem ilości przewożonych osób – dodaje Anetta Potrykus.

Następnie policjanci zatrzymali kierowcę forda Focus, jadącego w kierunku do Wejherowa. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości 56-latka okazało się, że jest on w stanie nietrzeźwości, gdyż miał promil alkoholu w organizmie.

W sobotę w Dobrzewinie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na trawie i pili piwo. Każdy z nich został ukarany dwoma mandatami za spożywanie alkoholu oraz za wykraczanie przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych.

źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24