05.04.2020 12:30 4 Kwt/UM Wejherowo

Kolejne ulice Wejherowa zostały utwardzone

Źródło: UM Wejherowo

Mieszkańcy Śmiechowa zyskali większy komfort dojazdu do swoich posesji. Urzędnicy zdecydowali o utwardzeniu ulicy Wąskiej. Obecnie trwa przebudowa ulicy Południowej, a płytami typu jomb utwardzono już ulicę Pogodną.

Od kilku lat w różnych częściach Wejherowa staramy się systematycznie utwardzać kolejne ulice – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Ta technologia utwardzania ulic jest z wielu powodów korzystna. Po pierwsze, nie wymaga sporządzenia wielobranżowej dokumentacji projektowej, która jest kosztowna i wymaga kilkunastomiesięcznego terminu wykonania. Po drugie, płyty spełniają również funkcję ekologiczną – częściowo zatrzymują wodę i umożliwiają jej wchłanianie do gruntu.

Na długości około 283 metrów utwardzona została ulica Pogodna. Wykonano także jednostronny chodnik oraz wyniesiono skrzyżowanie z kostki betonowej.

Po wykonaniu przebudowy tej ulicy zarówno piesi, jak i rowerzyści mogą wykorzystać nowe komfortowe połączenie ulicy Myśliwskiej z ulicą Południową – informuje wejherowski urząd miasta.

Drogowcy remontują nadal ul. Południową, a wraz z tą ulicą zostanie utwardzony sięgacz prostopadły do ul. Południowej o długości 63 m.

Urzędnicy nie zapomnieli również o ulicy Wąskiej. W tym roku planowany jest jej remont. Na długości 110 m wymienione zostaną stare płyty drogowe pełne na nowe płyty drogowe wielootworowe. Dzięki tej inwestycji, mieszkańcy Śmiechowa zyskają kolejne połączenie ul. Sikorskiego z ul. Wąską.

Źródło: UM Wejherowo

Źródło: UM Wejherowo

Źródło: UM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24